Wypadanie włosów jest powszechnym problemem, dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Warto wiedzieć, że naturalnie tracimy około stu włosów dziennie. Tym zjawiskiem absolutnie nie powinniśmy się martwić. Jeśli jednak zaczniemy zauważać, że włosów na szczotce zostaje z dnia na dzień coraz więcej, może to być sygnał, że dzieje się coś niepokojącego. Wówczas zaczynamy się zastanawiać, jak zatrzymać wypadanie włosów? Jednak zanim odpowiemy na pytanie, co na wypadanie włosów, trzeba znaleźć przyczynę ich utraty.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Zanim zaczniemy się zastanawiać, co zrobić, żeby włosy nie wypadały, zastanówmy się, co może być przyczyną takiego stanu. Trzeba przyznać, że czynników może być wiele. Najczęstsze powody łysienia to:

  • predyspozycje genetyczne,
  • ogólny stan zdrowia,
  • niewłaściwy tryb życia,
  • niewłaściwa pielęgnacja.

Warto zatem przeanalizować swoją dietę, pomyśleć o dobrej suplementacji organizmu, sprawdzić, jak działają kosmetyki, których używamy na co dzień. Natomiast jeśli utrata włosów jest normą w naszej rodzinie, zmiana sposobu pielęgnacji owłosienia czy trybu życia nie będzie wystarczającą odpowiedzią na pytanie, jak powstrzymać łysienie. Aby dowiedzieć się, co odpowiada za łysienie, oraz jak zatrzymać łysienie, warto udać się do specjalisty. W naszej klinice przyjmie Cię doświadczony trycholog, który po analizie przypadku określi problem i znajdzie jego najlepsze rozwiązanie. W naszej klinice nie tylko doradzamy, co na wypadające włosy, ale również przeprowadzamy zabiegi medyczne, które stanowią najskuteczniejsze leczenie łysienia.

Jak powstrzymać łysienie – właściwa dieta

Pierwszym sposobem na to, jak powstrzymać łysienie, niewątpliwie jest stosowanie odpowiedniej diety. Niezwykle istotna jest rola witamin. Codzienną dietę warto wzbogacić o witaminę A, ponieważ wpływa ona na metabolizm cebulek włosowych. Dzięki niej mamy szansę na uzyskanie naprawdę silnych i gęstych włosów. Witamina A znajduje się między innymi w szpinaku, jajach, dyni, produktach pochodzenia zwierzęcego, a przede wszystkim w wątróbce. Nieocenione w swym działaniu są również:

  • witamina C, która wspiera produkcję kolagenu,
  • witaminy z grupy B, stymulujące rozwój cebulek, a tym samym – wzrost włosów.

Kolejnym sposobem na to, jak zatrzymać łysienie, jest regularne spożywanie naparów ziołowych. W szczególności zalecamy picie herbatek ze skrzypu polnego, pokrzywy, dziurawca lub brzozy. Co więcej, te same napary można także wcierać w skórę głowy dla uzyskania lepszego rezultatu.

Jak zatrzymać łysienie, czyli czas na właściwą pielęgnację

Kolejny odpowiedź na pytanie, co na wypadające włosy, to odpowiednia  pielęgnacja. Zbyt częsta stylizacja włosów w nieodpowiedniej temperaturze, bez wcześniejszego zabezpieczenia włosów, noszenie mocno upiętych fryzur, stosowanie intensywnych kosmetyków i regularne farbowanie – to czynniki, które mogą mieć związek z wypadaniem włosów. Być może konieczna będzie rezygnacja z tych czynności, przynajmniej na jakiś czas.

Warto również stosować specjalistyczne preparaty. Niewątpliwe jest to coś, co na wypadanie włosów ma szansę zadziałać wyjątkowo skutecznie. Unikatowe kompozycje kosmetyków lub wyrobów farmaceutycznych do stosowania zewnętrznego mogą pomóc w walce z problemem wypadania włosów. Działają one stymulująco na mieszki włosowe.

Zabiegi i masaże, czyli co na wypadanie włosów działa najskuteczniej

Kolejny sposób na to, jak powstrzymać łysienie, to skorzystanie z naszego zabiegu wydłużającego cykl wzrostu włosów. Skuteczny jest też zabieg stymulujący odrost. Stosowane przez nas substancje działają pobudzająco na mikrokrążenie, czego efektem jest lepiej dotleniona skóra głowy. Istnieje także możliwość skorzystania z zabiegów inwazyjnych, takich jak na przykład mezoterapia igłowa. Zabieg ten określa się inwazyjnym ze względu na mikroskopijne nakłucia. Są one niewidoczne, a ich wykonanie powoduje jedynie delikatny dyskomfort.

W niektórych przypadkach możliwe jest samodzielne zatrzymanie łysienia. natomiast w innych niezbędna okazuje się konsultacja trychologa. Wszelkie dane wskazują, że zabieg to najskuteczniejszy sposób na wypadanie włosów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu, w celu wspólnego szukania odpowiedzi na pytanie, jak zatrzymać łysienie.

Umów się na wizytę