Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba uwarunkowana genetycznie, polegająca na nieprawidłowym  zachowaniu układu immunologicznego, poprzez wytwarzanie nadmiernej ilości przeciwciał w odpowiedzi na napotkane niskie dawki pewnych alergenów takie jak: pyłki roślin, alergeny pokarmowe, sierść zwierząt i inne alergeny, jak i czynniki psychiczne, stres oraz infekcje. Schorzenie przebiega z okresami zaostrzeń i remisji.

Problem AZS może dotyczyć skóry w prawie każdej okolicy ciała, w tym bardzo często owłosionej skóry głowy, gdzie wymagane jest nieco odmiennie leczenie.

Charakterystycznymi objawami atopowego zapalenia skóry są: zaczerwienienie i suchość skóry, swędzenie, wypadanie włosów i skłonność do powtarzających się zakażeń bakteryjnych. W trakcie stanu zapalanego daje się zauważyć złuszczenie naskórka.

Przy leczeniu AZS owłosionej skóry głowy i leczeniu wypadania włosów ważne jest używanie w celach pielęgnacyjnych trychoceutyków, które posiadają odpowiednie pH i nie zawierają substancji drażniących i alergizujących. W niektórych przypadkach wskazane jest wykorzystanie zabiegów inwazyjnych medycyny estetycznej dostępnych w ofercie Med Experts Skin&Hair w Katowicach.

Rafał Dudek

Trycholog Katowice

Opinie o nas

Co mówią pacjenci
o Med Experts

Med Experts Opinie

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów został zdecydowanie rozwiązany, usługi wykonane profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze. SZCZERZE POLECAM !!!!! Panowie Patryk i Rafał wiedzą co robią.

Grażyna
Med Experts Opinie

Polecam z całego serca, wystarczyła seria zabiegów aby doprowadzić moją skórę głowy do porządku. Bardzo miła atmosfera a jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie, napewno wrócę ♥️

Kinga
Med Experts Opinie

Jestem bardzo zadowolona z wizyty w gabinecie Med Experts Skin&Hair. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, Pan Doktor to prawdziwy artysta. Dopasowany termin wizyty, dogodne godziny przyjmowania, rewelacyjna troska o klienta. Panowie pracują na najlepszych produktach i mają ogromne doświadczenie. Gorąco polecam!

Marta
Med Experts Opinie

Polecam Pana Rafała jako profesjonalistę w swojej dziedzinie. Właśnie zakończyłam cykl 5 zabiegów detoksykacji i już po pierwszej wizycie miałam wrażenie, że wypada mi mniej włosów. Potem już było tylko lepiej. Teraz wypada ich…

Katarzyna

Med Experts Skin&HairWyślij wiadomość

[elfsight_contact_form id="1"]