Popularnym sposobem na radzenie sobie z problemami z włosami są szampony na wypadanie włosów. Skuteczność tego typu kosmetyków często jest jednak poddawana w wątpliwość. Czy słusznie? W artykule rozstrzygamy, czy warto stosować szampony na wypadanie włosów.

Szampony na wypadanie włosów — skuteczność a jakość

Na sklepowych półkach znaleźć można wiele propozycji szamponów o różnych właściwościach. Producenci obiecują utrwalenie efektów koloryzacji, wzmocnienie włosów czy właśnie zahamowanie ich wypadania. To, czy kosmetyk będzie skuteczny, zależy jednak od tego, na jakie szampony na wypadanie włosów się zdecydujesz. Preparaty, które w swoim składzie będą zawierać sztuczne barwniki i substancje zapachowe, mogą pogorszyć kondycję skóry głowy, a przy tym włosów. Niezwykle ważne jest to, by szampon na wypadanie włosów był wysokiej jakości, a jego składniki były naturalne. W tym wypadku wizyta w zwykłym markecie może nie wystarczyć, by znaleźć właściwy kosmetyk.

Najpierw skonsultuj się z trychologiem

Aby prawidłowo dobrać szampon na wypadanie włosów, najlepiej tuż po wystąpieniu pierwszych objawów umówić się na wizytę u trychologa. Zbada on dokładnie kondycję skóry głowy i cebulek włosów. Pomoże Ci także znaleźć potencjalne źródło problemów z wypadaniem włosów. Jeżeli jest ono spowodowane chorobami tarczycy, nieodpowiednią dietą czy nadmiernym stresem, podpowie Ci, gdzie szukać fachowej pomocy. Zaproponuje Ci także kurację, która pozwoli spowolnić ten proces, oczyścić skórę głowy i odżywić cebulki włosów, stymulując ich wzrost. Jednym z jej elementów może być także specjalistyczny szampon na wypadanie włosów. Skuteczność takiej kuracji powinna być satysfakcjonująca.

jaki szampon na wypadanie włosów

Jakie szampony na wypadanie włosów wybrać?

Szampon na wypadanie włosów, tak jak każdy inny kosmetyk, powinien odpowiadać na Twoje potrzeby. W zależności od tego, jaki jest powód Twoich problemów z włosami, jego skład może być nieco inny. Ważne jest także to, by szampon był dopasowany do rodzaju włosów. Inne preparaty pomogą zadbać o włosy przetłuszczające się, a inne o suche.

Kondycja skóry głowy także będzie mieć tutaj znaczenie. Szampon dla osób o skórze wrażliwej powinien być szczególnie delikatny, aby nie wywołać alergii i podrażnień. Warto wybierać naturalne i hipoalergiczne kosmetyki, które cechują się większym bezpieczeństwem. Zamiast samodzielnie zastanawiać się nad tym, jakie szampony na wypadanie włosów sprawdzą się najlepiej, warto skorzystać z porad trychologa, który starannie dopasuje właściwy kosmetyk.

Kiedy szampon na wypadanie włosów nie przyniesie pożądanych rezultatów?

Nie zawsze jednak do rozwiązania problemu wystarczy specjalistyczny szampon na wypadanie włosów. Skuteczność kosmetyku w dużym stopniu uzależniona jest od przyczyny wypadania włosów. Jeżeli jego źródłem są problemy z tarczycą, niedobory diety czy nadmierny stres, niezależnie od tego, jakie szampony na wypadanie włosów zastosujesz, mogą nie poradzić sobie z problemem.

Oczywiście dobry preparat wzmocni cebulki włosów i odżywi skórę głowy, jednak jeśli nie wykluczysz głównej przyczyny problemu, włosy nadal będą wypadać. Właśnie dlatego niezwykle ważna jest profesjonalna diagnostyka u trychologa, od której warto rozpocząć walkę z wypadaniem włosów. Dopiero gdy znajdziesz główne źródło problemu, możliwe będzie naprawdę skuteczne zwalczanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu.

Czy warto stosować szampony na wypadanie włosów?

Prawidłowo dobrany szampon, chociaż może nie zwalczy całkowicie problemu z wypadaniem włosów, może być przydatny. Najważniejsze jest jednak to, jakie szampony na wypadanie włosów zastosujesz. Jeżeli będą to profesjonalne preparaty zalecone przez trychologa, z pewnością pozytywnie wpłyną na kondycję włosów i pomogą w ich regeneracji.

Umów się na wizytę