Sok z pokrzywy to znany domowy sposób na wzmocnienie włosów i nie tylko. Jego stosowanie wspiera włosy, mieszki włosowe i skórę głowy na wiele sposobów. Jak konkretnie może Ci pomóc? Czy jest to sok przeciw wypadaniu włosów? Przede wszystkim, jak stosować sok z pokrzywy na włosy?

Dlaczego sok z pokrzywy na włosy to dobry pomysł?

W pokrzywie zawiera się wiele składników, które zbawiennie wpływają na włosy. Mowa tutaj choćby o substancjach odżywczych, takich jak magnez, żelazo czy witaminy A, C, E i B. Ponadto sok z pokrzywy na włosy sprawdzi się ze względu na zawartość manganu, fosforu i wielu innych składników. Odpowiadają one za właściwości, dzięki którym sok z pokrzywy na włosy to rozwiązanie, na którym skorzysta każdy. Pomaga on w takich kwestiach, jak:

Sok przeciw wypadaniu włosów – jak go stosować?

Jeśli chcesz zastosować sok z pokrzywy na włosy, masz do wyboru kilka opcji:

  • Płukanka – zaparz 4-5 łyżek suszu z pokrzywy, bądź 3-4 gałązki w 1 litrze wody. Zaczekaj, aż wywar się zaparzy, ostudź i płucz nim włosy po myciu.
  • Mgiełka – wystarczą Ci 2 łyżki suszu. Wymieszaj je w 250 ml wody (1 szklanka). Po zaparzeniu przelej wywar do butelki wyposażonej w atomizer. Następnie rozpyl na włosy i tam pozostaw sok przeciw wypadaniu włosów.
  • Wcierka – w około 500 ml wody zagotuj 2 łyżeczki suszu z pokrzywy. Po 20-minutowym gotowaniu ostudź i wcieraj w skórę głowy. Spłucz włosy po około 45 minutach.
  • Połączenie z innymi składnikami – dla intensyfikacji efektów, sok z pokrzywy możesz wymieszać na przykład z wywarem ze skrzypu polnego.

Nie ma wątpliwości, że warto stosować sok z pokrzywy na włosy, o ile pozostaje on elementem codziennej higieny lub suplementacją w przypadku leczenia chorób. Jednak w jeśli chodzi o schorzenie, a takim jest łysienie czy łupież, należy przede wszystkim stosować profesjonalne metody lecznicze. Natomiast sok z pokrzywy na włosy, powinien pozostawać jedynie środkiem pomocniczym.

Trycholog Katowice

Dobry trycholog Katowice

Leczenie wypadania włosów Katowice

Leczenie łysienia Katowice

Leczenie łysienia androgenowego Katowice

Leczenie łupieżu Katowice

Co na wypadanie włosów

Leczenie swędzącej skóry głowy Katowice

Umów się na wizytę