Sok z pokrzywy to znany domowy sposób na wzmocnienie włosów i nie tylko. Jego stosowanie wspiera włosy, mieszki włosowe i skórę głowy na wiele sposobów. Jak konkretnie może Ci pomóc? Czy jest to sok przeciw wypadaniu włosów? Przede wszystkim, jak stosować sok z pokrzywy na włosy?

Dlaczego sok z pokrzywy na włosy to dobry pomysł?

W pokrzywie zawiera się wiele składników, które zbawiennie wpływają na włosy. Mowa tutaj choćby o substancjach odżywczych, takich jak magnez, żelazo czy witaminy A, C, E i B. Ponadto sok z pokrzywy na włosy sprawdzi się ze względu na zawartość manganu, fosforu i wielu innych składników. Odpowiadają one za właściwości, dzięki którym sok z pokrzywy na włosy to rozwiązanie, na którym skorzysta każdy. Pomaga on w takich kwestiach, jak:

Sok przeciw wypadaniu włosów – jak go stosować?

Jeśli chcesz zastosować sok z pokrzywy na włosy, masz do wyboru kilka opcji:

  • Płukanka – zaparz 4-5 łyżek suszu z pokrzywy, bądź 3-4 gałązki w 1 litrze wody. Zaczekaj, aż wywar się zaparzy, ostudź i płucz nim włosy po myciu.
  • Mgiełka – wystarczą Ci 2 łyżki suszu. Wymieszaj je w 250 ml wody (1 szklanka). Po zaparzeniu przelej wywar do butelki wyposażonej w atomizer. Następnie rozpyl na włosy i tam pozostaw sok przeciw wypadaniu włosów.
  • Wcierka – w około 500 ml wody zagotuj 2 łyżeczki suszu z pokrzywy. Po 20-minutowym gotowaniu ostudź i wcieraj w skórę głowy. Spłucz włosy po około 45 minutach.
  • Połączenie z innymi składnikami – dla intensyfikacji efektów, sok z pokrzywy możesz wymieszać na przykład z wywarem ze skrzypu polnego.

Nie ma wątpliwości, że warto stosować sok z pokrzywy na włosy, o ile pozostaje on elementem codziennej higieny lub suplementacją w przypadku leczenia chorób. Jednak w jeśli chodzi o schorzenie, a takim jest łysienie czy łupież, należy przede wszystkim stosować profesjonalne metody lecznicze. Natomiast sok z pokrzywy na włosy, powinien pozostawać jedynie środkiem pomocniczym.