Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Aby temu zapobiegać, warto zadbać o ich kondycję. Dzięki temu będą piękne i zdrowe. Jak wzmocnić włosy, żeby nie wypadały? Sprawdź 6 sprawdzonych sposobów, które Ci w tym pomogą!

Regularnie odwiedzaj dobrego fryzjera

Pierwszym miejscem, do którego warto się udać, by zadbać o zdrowe włosy, jest salon fryzjerski. Powinien to być sprawdzony, renomowany zakład, w którym Twoje włosy będą pod najlepszą opieką. Podstawą jest ich regularne podcinanie. Nie tylko poprawiasz w ten sposób wygląd fryzury, ale także zapobiegniesz niszczeniu się włosów. Końcówki rozdwajają się w górę i im rzadziej je obcinasz, tym większa powierzchnia włosa jest narażona na uszkodzenia.

Chroń włosy przed szkodliwym wpływem otoczenia

Częste suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Jeżeli jednak nie możesz lub nie chcesz zrezygnować z tych zabiegów, konieczne będzie wzmocnienie włosów przed wypadaniem. W tym celu stosuj wyłącznie wysokiej jakości sprzęt, który jest przyjazny dla włosów. Przed stylizacją fryzury zaaplikuj również odżywkę ochronną. Po tego typu kosmetyki warto sięgać także latem, gdy włosy narażone są na szkodliwe działanie intensywnych promieni słonecznych oraz przed ich rozczesywaniem.

Stosuj wysokiej jakości szampony trychologiczne i odżywki

Kosmetyki, których używasz do codziennej pielęgnacji włosów, dobierz do ich rodzaju. Dzięki temu najlepiej zatroszczysz się o ich potrzeby, wzmocnisz je i odżywisz. Bardzo ważny jest także skład szamponów trychologicznych i odżywek. Unikaj sztucznych składników i silikonów, które mogą przesuszać oraz obciążać włosy. Zamiast nich wybierz wysokiej jakości preparaty naturalne lub dermokosmetyki. W ten sposób każdego dnia będziesz dbać o zdrowe włosy.

Zwróć uwagę na swoją dietę

Wzmocnienie włosów przed wypadaniem powinno obejmować także odpowiednią dietę. Niedobory witamin i składników odżywczych są częstą przyczyną problemów z włosami. W Twojej diecie powinno się więc znaleźć białko, antyoksydanty i witaminy A, C i E. Pozytywnie na kondycję włosów wpływają także mikroelementy, takie jak cynk, miedź i żelazo. Znajdziesz je przede wszystkim w orzechach, nasionach i mięsie. Unikaj z kolei nadmiaru kawy, białego cukru i wysoko przetworzonej żywności.

Wykonuj masaż głowy

Troskę o włosy warto rozpocząć od skóry głowy. Aby pozbyć się nadmiernego napięcia i poprawić jej ukrwienie, regularnie wykonuj masaż głowy. Może on przybierać różne formy. Na rynku dostępne są specjalne masażery, przeznaczone właśnie do tego celu. Wystarczy jednak szczotka z odpowiednio zakończonymi ząbkami czy wykonanie masażu palcami. Możesz wykonywać go na przykład podczas mycia włosów. Pamiętaj, by masować głowę w jednym kierunku. Najlepsze rezultaty uzyskasz, masując ją od czoła w stronę potylicy.

W razie jakichkolwiek problemów skontaktuj się z trychologiem

Wzmocnienie włosów przed wypadaniem jest szczególnie ważne, gdy zauważysz jakiekolwiek problemy z ich kondycją. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wizyta u trychologa. Zbada on dokładnie stan zdrowia Twoich włosów i skóry głowy, a także zaproponuje najlepsze metody na ich odżywienie. Warto także skorzystać z oferty zabiegów medycyny estetycznej, na przykład z karboksyterapii czy mezoterapii igłowej. Skorzystaj z oferty Medexperts renomowanego gabinetu trychologii i medycyny estetycznej w Katowicach. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci odpowiedzieć na pytanie, jak wzmocnić włosy, żeby nie wypadały. Jeśli zastosujesz je w praktyce, szybko zauważysz ich pozytywny wpływ na kondycję włosów. Wypróbuj je i ciesz się zdrowymi, gęstymi włosami.

Trycholog Katowice

Dobry trycholog Katowice

Leczenie wypadania włosów Katowice

Leczenie łysienia Katowice

Leczenie łysienia androgenowego Katowice

Leczenie łupieżu Katowice

Co na wypadanie włosów

Leczenie swędzącej skóry głowy Katowice

Umów się na wizytę