Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają posłużyć regeneracji skóry po miesiącach letnich, jej nawilżeniu oraz odmłodzeniu. Na rynku istnieje wiele zabiegów i produktów dedykowanych kuracji przeciwstarzeniowej. Jak dobrać odpowiedni zabieg i komu powierzyć swój wygląd i bezpieczeństwo? Najbezpieczniej jest udać się na konsultację lekarską do gabinetu medycyny estetycznej. Wykwalifikowany specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz wspólnie z pacjentem przeanalizuje jego potrzeby oraz przedstawi możliwe efekty różnych terapii. Nie każdy zabieg może być wykonany u wszystkich. Niezmierne istotne jest wykluczenie przeciwwskazań do danej procedury z zakresu medycyny estetycznej. Krótko mówiąc, zabiegi w obrębie twarzy są silnie związane z ogólnym staniem zdrowia pacjenta. Kolejnym krokiem jest ustalenie z pacjentem możliwego okresu rekonwalescencji po zabiegu oraz częstotliwości wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Są zabiegi które wykonuje się jednorazowo, są też takie terapie, w których rekomendowane jest przeprowadzenie serii 3-5 zabiegów w równych odstępach czasu w celu uzyskania możliwie najlepszych efektów. Po niektórych zabiegach anti-aging wymagane jest wyłączenie z normalnego funkcjonowania na 2-3 dni, natomiast po zdecydowanej większości, pacjent wraca do swoich obowiązków już na drugi dzień.

Zdecydowana większość kuracji ma na celu nawilżenie i rozświetlenie skóry, spłycenie zmarszczek, oraz zagęszczenie struktury skóry. Bardzo ważna jest stymulacja głębszych warstw skóry oraz pobudzanie komórek do regeneracji i szybkiej odnowy. Ten ostatni mechanizm gwarantuje długotrwałe i naturalne efekty.

W celu rewitalizacji skóry można sięgnąć po produkty gotowe, zamknięte w ampułkach lub już coraz częściej w ampułkostrzykawkach. Produkt gotowy powinien być atestowany i posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające dobrą jakość i optymalny skład, należy uważać na pojawiające się coraz częściej produkty nieoryginalne. Najczęściej tego typu substancje podaje się w formie mezoterapii igłowej. Sama technika zabiegu mezoterapii zależy od charakterystyki produktu oraz preferencji zabiegowca. W tej grupie produktów znajduje się między innymi aminokwasowa terapia zastępcza, która od lat cieszy się uznaniem pacjentów na całym świecie.

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem gotowych preparatów zawsze istnieje ryzyko reakcji alergicznej. Pamiętajmy, że w przypadku ostrej reakcji uczuleniowej tylko odpowiednio przeszkolony lekarz będzie wiedział jak nam pomóc.

Jeżeli występuje skłonność do alergii warto rozpocząć odmładzanie pacjenta od terapii dwutlenkiem węgla czyli karboksyterapii. Metoda polega na wstrzykiwaniu pod skórę medycznego gazu w seriach kilku zabiegów. Efektem jest pobudzenie komórek do produkcji kolagenu oraz stymulowanie tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Po kilku zabiegach skóra staje się bardziej napięta, elastyczna oraz lepiej ukrwiona, poprawia się zatem jej metabolizm. Karboksyterapia wykorzystywana jest również do redukcji tkanki tłuszczowej, leczenia blizn oraz rozstępów. Przy jej wykorzystaniu radzimy sobie nawet z wypadaniem włosów i łojotokiem.

Odkryciem ostatnich lat jest terapia ati-aging z wykorzystaniem własnych czynników wzrostu pozyskanych z krwi pełnej pacjenta. Odmłodzenie i regeneracja skóry w tym przypadku nie wiąże się z ryzykiem alergii a pacjent cieszy się z naturalnego odmłodzenia. Warto dodać, że zabiegi medycyny estetycznej na twarz należy wykonywać ze znieczuleniem.

Gorąco polecam zaplanować konsultację w gabinecie medycyny estetycznej u wykwalifikowanego lekarza, pod okiem którego bezpiecznie i stosunkowo szybko przywrócisz swojej skórze młodość, witalność oraz poprawisz jej fakturę i koloryt.

lekarz Patryk Szklarz

Med Experts Skin&Hair Katowice

medycyna estetyczna i trychologia

Zabiegi medycyny estetycznej | Med Experts Skin&Hair

Umów się na wizytę