Problemy ze skórą głowy w dobie pandemii Covid-19

Wraz z rozwojem pandemii związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 zauważamy coraz większy jej wpływ na nasze życie, początkowo było to spowodowane wielką niepewnością, nikt z nas nie mia pojęcia, w którą stronę będzie zmierzała pandemia Covid-19. Mało kto jednak zastanawia nsię o długo falowym oddziaływaniu koronawirusa na nasz organizm. Coraz częściej spotykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów po przechorowaniu Covid-19. Wypadanie włosów związanie jest z mechanizmem łysienia reaktywnego, w odpowiedzi na wirusa z którym walczy nasz organizm. Najczęściej intensywność procesu w którym zauważamy łysienie jest powiązane z przebiegiem choroby, im ciężej przechodzimy Covid-19 tym, im wyższą i dłużej utrzymującą się gorączkę mieliśmy tym problem wypadania włosów po zarażeniu koronawirusem jest mocniejszy. Natomiast z obserwacji na naszych pacjentach widzimy, że o ile mocny przebieg Covid-19 jest powiązany z mocnym wpadaniem włosów, to niestety łagodny przebieg czy nawet przebieg bezobjawowy nie jest gwarancją nie wypadania włosów czy łysienia. Niestety proces wypadania włosów po przechorowaniu Covid-19, nie jest tak charakterystyczny jak np. łysienie androgenowe, łysienie plackowate, wypadanie włosów na tle hormonalnym, czy chociażby dermatozy skóry głowy takie jak: łupież suchy, łupież mokry, łojotok,łuszczyca skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS), atopowe zapalenie skóry (AZS). Bardzo ważne jest aby lekarz/trycholog sprawnie zdiagnozował przyczynę wypadania włosów, tak aby proces łysienia nie postępował i możliwie szybko wygenerować zadowalający odrost włosów. To co ważne leczenie wypadania włosów związanych z omawianym problemem w przeciwieństwie do np. leczenie łysienia androgenowego czy łysienia plackowatego, jest procesem, który przy sprawnej diagnozie i profesjonalnego podejścia trychologa do leczenia daje możliwie szybkie rezultaty w formie generowanego odrostu. Tak jak przy leczeniu uporczywego łupieżu czy świądu skóry głowy, im szybciej podejmiemy się leczenia tym szybciej uzyskamy oczekiwane efekty, a sam proces leczenia będzie sprawniejszy. Nasz trycholog Katowice po zebraniu obszernego wywiadu na pierwszym badaniu trychologicznym jest w stanie zaproponować skuteczne i możliwie jak najmniej inwazyjne leczenie problemu, specjalista jakim jest trycholog Katowice w Med Experts, specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu takich problemów jak: leczenie wypadania włosów, leczenie łysienia (łysienie reaktywne, łysienie polekowe) leczenie łysienia androgenowe czy też zatrzymywanie problemu jakim jest łysienie plackowate, łuszczyca, a także leczenie łupieżu (łupież mokry, łupież suchy). 

Zachęcamy do umawiania wizyty do specjalisty jakim jest trycholog, w celu leczenia wypadania włosów, a także problem ze skórą głowy. 

Med Experts Skin&Hair to również miejsce, w którym można skorzystać z usług z zakresu medycyny estetycznej, takich jak osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa, karboksyterapia, mezoterapia igłowa, mezoterapia peptydowa, aminokwasowa terapia zastępcza, wolumetria twarzy, wypełnianie ust oraz reszty zabiegów z zakresu terapii anti-aging.

Umów się na wizytę