Zdecydowana część z nas boryka się z problemem wypadania włosów. Najczęściej problem nasila się jesienią i zimą, to właśnie w tych okresach najczęściej potrzebna jest pomoc dobrego trychologa.

Końcem roku skóra głowy, jak i same włosy, wystawione są na ekstremalne warunki pogodowe. Niewłaściwe nakrycie głowy niekiedy nasila problem i podrażnia skórę. Ponadto wypadanie włosów nasilają procesy zapalne, które towarzyszą infekcjom. Niekiedy dołącza się dieta uboższa w świeże warzywa, pojawia się brak witamin i minerałów. Ogólne osłabienie organizmu, brak niektórych składników w diecie mogą również powodować łysienie okresowe. Problem ten może też dotyczyć osób, które się odchudzają. Zbliżający się koniec roku to często nagromadzenie wielu spraw oraz dużo pracy i obowiązków, które wiążą się ze stresem (stresowe wypadanie włosów). Tym czasie nasilają się także inne problemy i choroby skóry głowy, w tym łuszczyca, łupież suchy, łupież mokry oraz inne objawy atopowego zapalenia skóry i łojotok. Żeby ustrzec się tego typu problemu warto regularnie kontrolować stan skóry głowy i włosów podczas badania trychologicznego. Gabinety trychologiczne Med Experts Skin&Hair w Katowicach oferują ponadto konsultacje lekarskie, będące źródłem istotnych informacji i wartościowych wskazówek do profilaktyki i pielęgnacji skóry i włosów.

Do łysienia okresowego zalicza się również wypadanie włosów po ciąży oraz wypadanie włosów w trakcie karmienia piersią. Jest to efekt zmian hormonalnych, które powodują szybkie przejście włosów w fazę telogenu. Te okresy w życiu kobiety stanowią ograniczenia do niektórych zabiegów trychologicznych wykonywanych przez trycholog Katowice oraz metod inwazyjnych z medycyny estetycznej np. karboksyterapii lub mezoterapii skóry głowy, wówczas zostaje nam skupić się na profesjonalnej i bezpiecznej pielęgnacji domowej.

Niekiedy sezonowe wypadanie włosów stanowi problem przejściowy, niestety bardzo często brak podjęcia leczenia trychologicznego u trychologa skutkuje procesem wieloletniego wypadania włosów. Bywa, że opóźniona reakcja na problem nadmiernego wypadania włosów prowadzi do nieodwracalnego łysienia.

Med Experts Skin&Hair

Trycholog Katowice

Med Experts Skin&Hair Katowice

Umów się na wizytę