Rola włosów zmieniła się na przestrzeni czasu, niegdyś pełniły one funkcję regulatora temperatury, na przestrzeni ewolucji, rola termiczna spadła na drugi plan, a główny aspekt pod którym postrzegamy włosy to rola upiększająca, nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Ich wartość estetyczna stała się czymś oczywistym i na tyle ważnym, ze wpływa na naszą jakość życia, nie tylko przez odbiór społeczny, ale również poprzez aspekt psychiczny, ponieważ to zdrowy wygląd naszych włosów sprawia, iż stajemy się pewni siebie, bardziej odporni na stres, którego doświadczamy w życiu codziennym.

Trychologia to w największym skrócie dziedzina, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem problemów związanych z włosami i skórą głowy.

Trycholog Katowice to nie tylko specjalista , który pomoże nam aby nasze włosy stały się nasza chlubą, ale pomoże w poradzeniu sobie w sytuacji kiedy, pojawi się choroba skóry głowy lub włosy zaczną wypadać, w sposób niekontrolowany.

Codziennie w naturalnym procesie tracimy około 50-100 włosów, co zrobić kiedy włosy zaczynają wypadać w większej ilości? Trycholog Śląskie poprzez profesjonale podejście po zebraniu szerokiego wywiadu i wykonaniu badania kamerą trychologiczną z dużym powiększeniem (trichoskopia) oraz testu pociągania, będzie mógł zdiagnozować problem i zaproponować jego leczenie.

Podstawowymi problemami są: łupież suchy, łupież mokry, świąd skóry głowy, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie reaktywne, łysienie anangenowe i telogenowe oraz łysienie bliznowaciejące, wszystkie problemy są opisane na naszej stronie internetowej.

Z częścią problemów sprawny trycholog Katowice jest w stanie poradzić sobie w dość krótkim czasie( po kilku wizytach), natomiast część problemów wymaga dłuższej pracy z pacjentem, chociażby dlatego iż samo tempo wzrostu włosa jest wolne (włos rośnie około 1cm na miesiąc), a do tego musimy doliczyć czas niezbędny do powstrzymania nieprawidłowego procesu wzrostu włosa i regeneracji macierzy włosa.

W Med Experts Skin&Hair podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i działamy holistycznie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż czasem potrzebna jest również pomoc z różnych dziedzin medycyny estetycznej, najważniejsze dla nas jest to aby pacjent na każdym etapie był w sposób zrozumiały informowany o możliwościach terapeutycznych.

Nasza praca polega również na zwrócenie pacjentowi uwagi na konieczność zmiany pewnych nawyków związanych z higieną skóry głowy, chociażby używanie odpowiednich kosmetyków- dermo kosmetyków trychologicznych, które w przeciwieństwie do kosmetyków drogeryjnych nie zawierają SLS-ów, silikonów, sulfatydów czy PEG-ów Dzięki temu skóra głowy jest utrzymana w dobrej kondycji, a proces wzrostu włosa na którym nam zależy jest niezakłócony. Daje nam to możliwość spotęgowania efektów dzięki zastosowaniu metod inwazyjnych medycyny estetycznej.

Rafał Dudek

Trycholog Śląskie

Med Experts Skin&Hair Katowice

Bibliografia:

  • Prof. zw. dr hab. n. med. Ligia Brzezińska-Wcisło(red.). (2015). Choroby włosów i skóry owłosionej. Poznań. Wydawnictwo: Termedia wydawnictwo medyczne.
  • Włos [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2019-10-20 09:20Z [dostęp: 2020-01-11 20:14Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=W%C5%82os&oldid=57773531
  • Dr Przemysław Styczeń, włosom na ratunek. Art. Of beauty, nr 2 2015

Umów się na wizytę