Wypadanie włosów po Covid-19 to niestety częsty skutek przebytej choroby. Ostatnimi czasy nasze życie toczy się bardziej lub mniej w cieniu koronawirusa. Pandemia Sars-CoV-2 spowodowała, że musieliśmy zmodyfikować swoje plany, cele czy chociażby dzienne rytuały. Nie ma już chyba sfery życia, w której koronawirus nie namieszał. Coraz częściej musimy się borykać z trudnościami z tym związanymi, takimi jak: zmiana warunków pracy lub jej utrata, konieczność opieki nad dzieckiem, które zamiast do szkoły czas spędza przed komputerem w ramach e-lekcji.

Wielu chorych przechodzi chorobę Covid-19 w łagodny sposób, niestety to, że przebieg choroby jest łagodny ( skąpoobjawowy lub nawet bezobjawowy) nie oznacza, że jest to choroba, która nie odbije się w przyszłości negatywnie na naszym organizmie. Niestety coraz częściej kojarzony z Covid-19 jest proces łysienia. Bardzo intensywne wypadanie włosów, jest efektem najczęściej wysokiej gorączki towarzyszącej choremu oraz wahaniom hormonów, które towarzyszą stresującym sytuacjom.

Dobry trycholog jest w stanie dobrać prawidłową metodę leczenia wypadania włosów spowodowanej koronawirusem. Leczenie wypadania włosów zaczyna się od trafnej diagnozy dokonanej przez trycholog Katowice w Med Experts, gdzie leczone są rożnego typu problemy skóry głowy i włosów, takie jak: łupież suchy, łupież mokry, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS), atopowe zapalenie skóry (AZS), łysienie androgenowe, łysienie reaktywne, łysienie plackowate, świąd skóry głowy, łuszczyca, polekowe wypadanie włosów.

Po zdiagnozowaniu przyczyny, przez którą włosy wypadają u pacjenta, trycholog Śląskie proponuje metody walki z procesem łysienia. Ważna jest też ocena stanu psychicznego pacjenta, ponieważ przybycie COVID19 często wiąże się z dużym stresem i jego długotrwałym oddziaływaniem na pacjenta, dlatego też czasem konieczna jest konsultacja psychologa, na co dobry trycholog Katowice zwróci uwagę pacjentowi.

Niestety leczenie wypadania włosów po przebyciu COVID-19 nie jest procesem szybkim, chociażby z tego powodu że włosy które wypadają bardzo intensywnie powodując widoczne prześwity na głowie pacjenta, a samo wygenerowanie odrostu to proces długotrwały, który zależy też w dużej mierze od metody dobranej przez specjalistę w leczeniu wypadania wypadania włosów jakim jest trycholog Katowice.

Stosujemy zabiegi trychologiczne na porost włosów, które są uwielbiane przez pacjentów ponieważ wiążą się z bardzo przyjemnym masażem limfatycznym skóry głowy. Często sięgamy po metody bardziej inwazyjne z zakresu medycyny estetycznej, tj karboksyterapia, mezoterapia peptydowa, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe (PRP), fibryna bogatopłytkowa (PRF). W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów, zabiegi inwazyjne wykonywane są wyłącznie przez wyszkolonego lekarza.

Jeżeli masz za sobą zakażenie koronawirusem(lub występowały objawy COVID 19) i zauważasz pogorszenie stanu skóry głowy i włosów, nie czekaj, umów się już dziś na szczegółowe badanie trychologiczne.

Rafał Dudek

Trycholog Katowice

Med Experts Skin&Hair Katowice

Zabiegi medycyny estetycznej | Med Experts Skin&Hair

Umów się na wizytę