Choroba tarczycy to bardzo częsta przyczyna wypadania włosów. Organ ten odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, dlatego, gdy zaczyna pracować nieprawidłowo, włosy stają się osłabione. Jak zahamować wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tekście, sprawdź!

Dlaczego w przypadku niedoczynności tarczycy wypadają włosy?

Niedoczynność tarczycy diagnozowana jest wówczas, gdy narząd wytwarza niewystarczającą ilość hormonów. Bezpośrednio wpływa to na spowolnienie metabolizmu, co wiąże się z niedoborem białka i kreatyny. Jedną z konsekwencji tego procesu jest osłabienie łodygi włosa. Skóra głowy także jest w gorszej kondycji, a spowolnione krążenie krwi uniemożliwia właściwe odżywienie włosów.

Co więcej, mieszki włosowe i brodawki w przypadku niedoczynności tarczycy są często zminiaturyzowane. Wszystkie te aspekty sprawiają, że włosy są narażone na uszkodzenia mechaniczne i podatne na wypadanie. Ich wzrost również jest spowolniony, dlatego fryzura staje się przerzedzona i pozbawiona blasku.

Jak zahamować wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy?

Wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy jest przykrą i zazwyczaj długotrwałą przypadłością. Nie ustępuje ono samoczynnie. Jest jednak w pełni odwracalne. Z tego powodu należy podjąć odpowiednie działania, aby ją zwalczyć. Pierwszym krokiem w przypadku pojawienia się objawów niedoczynności tarczycy powinna być wizyta u endokrynologa, który zleci specjalnie dopasowane leki.

Leczenie polega przede wszystkim na wyrównaniu poziomu hormonów w organizmie. Stosowanie się do zaleceń endokrynologa i przyjmowanie leków hormonalnych powinno zahamować występowanie objawów choroby, a tym samym wypadanie włosów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego trychologa?

Leczeniem tarczycy powinien zająć się endokrynolog. Trycholog pomoże Ci jednak zadbać o to, by włosy prawidłowo odrastały, były zdrowe i gęste. Lekarz po zbadaniu kondycji skóry głowy i włosów trichoskopem zaproponuje najlepszą kurację. Niezwykle istotne w leczeniu wypadania włosów przy niedoczynności tarczycy jest prawidłowe zdiagnozowanie źródła problemu.

Doświadczony trycholog odnajdzie przyczynę problemu, zaproponuje wizytę u specjalisty oraz zaleci sprawdzone zabiegi. Pomocny w rozwiązaniu tego problemu będzie zabieg detoksykujący. W kilku etapach oczyszczona zostaje skóra głowy poprzez zniwelowanie nadprodukcji sebum i usunięcie martwego naskórka.

Dzięki temu zwiększa się zdolność mieszków włosowych do wchłaniania preparatów stosowanych w dalszej kuracji. Detoksykacja ma więc ogromny wpływ na skuteczność leczenia wypadania włosów.

Połączenie terapii endokrynologicznej z wizytami w gabinecie trychologa jest najlepszym sposobem na to, jak zahamować wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy. Jeśli więc masz podejrzenia, że ten problem może Cię dotyczyć, skontaktuj się z lekarzem. Dzięki temu będziesz znów cieszyć się zdrowymi włosami.

Trycholog Katowice

Dobry trycholog Katowice

Leczenie wypadania włosów Katowice

Leczenie łysienia Katowice

Leczenie łysienia androgenowego Katowice

Leczenie łupieżu Katowice

Co na wypadanie włosów

Leczenie swędzącej skóry głowy Katowice

Umów się na wizytę